#ПайташевизъмНаДеня На днешния 11 ноември преди 31 години Марк Хюз играе два официални мача в рамките на

0
52

#ПайташевизъмНаДеня
На днешния 11 ноември преди 31 години Марк Хюз играе два официални мача в рамките на няколко часа за националния отбор на Уелс и за Байерн Мюнхен. Първо той записва пълни 90 минути в квалификацията за европейско първенство с националната гарнитура, която губи с 0:2 от Чехословакия в Прага.
Веднага след срещата Хюз е качен в автомобил „Лада“, който го откарва до летището, откъдето заминава за Мюнхен.
24-годишният тогава футболист пристига на „Олимпиащадион“ за началото на второто полувреме на мача Байерн Мюнхен – Борусия Мьонхенгладбах и влиза в игра малко след това при резултат 0:1. Появата му обаче вдъхновява баварците и те печелят срещата с 3:2 след продължение с два гола на Карл-Хайнц Румениге и един на Лотар Матеус.